قوجا تبريز
خوش گلميسيز

Tiraxturfans.Com. مصاف حساس تيراختور آذربايجان و فولاد خوزستان به تساوي انجاميد.

هر چند كه «تيراختور» نياز مبرمي به پيروزي مقابل «فولاد» جهت نگه داشتن شانس قهرماني خود داشت اما اين فولاديها بودند كه بازي را پرانگيزه تر و هجومي تر آغاز نموده و حملات مؤثرتري را به روي دروازه ي تيراختور تدارك ديدند كه حملاتشان خيلي زود در دقيقه ي 20 با گشوده شدن دروازه ي تيراختور توسط لوسيانو پريرا به ثمر نشست. فولاد پس از گل نيز بازي بهتري را ارائه داده و در دقايق باقيمانده ي نيمه ي اول فرصت باز نمودن بيشتر دروازه ي تيراختور را نيز داشت كه خوش شانسي تيراختور و درخشش مهدي ثابتي مانع از انجام آن شد. در مقابل تيراختور بغير از چند موقعيت موقعيت معدود فرصت چنداني روي دروازه ي حريف بوجود نياورد. در نيمه ي اول توپ بيشتر از يكبار از روي خط دروازه ها عبور ننمود تا دو تيم با پيروزي 1 بر صفر فولاد راهي رختكن شوند.

تيراختور نيمه ي دوم را با هدف جبران مافات پا به ميدان گذاشت اما بازيكنان فولاد با در دستور كار قرار دادن بازي فشرده و كنترل هافبكهاي تيراختور در ميانه ي ميدان مانع از طراحي حملات تيراختور ميشدند تا آنكه در دقيقه 70 توني اوليوئيرا حبيب گرداني را بجاي مصطفي اكرامي به ميدان فرستاد و همين بازيكن در دقيقه ي 75 با سانتر توپ به درون محوطه ي جريمه ي فولاد و ضربه ي برگردان زيباي محسن حسيني پايه گذار گل تساوي تيراختور شد تا اميد به اردوي سرخهاي آذربايجان باز گردد. تيراختور در دقايق باقيمانده نيز فرصتهايي را جهت دستيابي به گل پيروزي داشت اما تلاش دو تيم ثمر بيشتري از تساوي 1-1 در بر نداشت تا با باقيماندن فاصله ي امتيازي دو تيم در عدد 4 تيراختور شانس بيشتر خود جهت آسيايي شدن را حفظ نموده باشد.

هر چند كه با توجه به تساوي 1-1 استقلال و سپاهان در استاديوم آزادي تهران، تيراختور فرصتي طلايي را جهت نزديك نمودن خود به دو تيم مدعي قهرماني از دست داد اما با توجه به حواشي مخربي كه اينروزها بر سرش سايه انداخته اند شانس با آن يار بود كه قادر به تساوي كشيدن بازي شد چرا كه با پيروزي فولاد، فاصله ي امتيازي دو تيم به عدد 1 مي رسيد كه امكان از دست رفتن سهميه ي آسيايي آن بسيار محتمل بود.

از نكات قابل تأمل و البته تأسف برانگيز اين مسابقه رسيدن ميزان حضور هواداران به كمترين حد خود در طول دوران 4 ساله ي حضور اين تيم مردمي در ليگ برتر بود كه حضور 7000-5000 نفري يك ركورد نيز محسوب مي گردد البته با توجه به نتايج ضعيف تيراختور در هفته هاي اخير و مسائل حول و حوش آن، اين تعداد حضور هواداران چندان هم غير منتظره نبود تنها نكته اي كه بايد به آن توجه داشت اين است كه «تيراختور» بعنوان «تيمي فراتر از فوتبال» و «سمبل اتحاد توركان ساكن در ايران» تحت هر شرايطي نبايد تنها گذاشته شود زيرا كه هدف از حضور آن در ميادين فوتبال فراتر از «نتيجه» مي باشد.

پورتال هواداران تيراختور آرزوي زدوده شدن مشكلات از پيرامون تيم محبوب آذربايجان و درخشش مجدد آن در ميادين ملي و بين المللي را مي نمايد.


یارپاق لار :


Powerd By : ARZUBLOG.COM Theme Designer : Blogskin.ir